Fachowa analiza SEO stron WWW

5 powodów, dla których warto wykonać optymalizację strony:

  1. Dobrze zoptymalizowana strona internetowa to fundament dalszych działań SEO.
  2. Poprzez audyt można wykryć krytyczne błędy, blokujące widoczność w wyszukiwarkach.
  3. Po wdrożeniu zmian rekomendowanych w audycie, zdobycie wysokich pozycji zajmuje mniej czasu, a pozyskiwane do strony linki dają lepsze efekty.
  4. Podczas audytu można odkryć nowe, cenne frazy z potencjałem które warto wykorzystać w dalszych działaniach.
  5. Zyskujesz przewagę nad swoją konkurencją, która nie ma odpowiedniego przygotowania do pozycjonowania.

Jak to działa?

Usługa wykonania audytu strony polega na sporządzeniu dla Ciebie dedykowanego dokumentu z dokładnymi wytycznymi dotyczącymi tego, co i w jaki sposób należy bezpośrednio na niej poprawić. Jest to zbiór proponowanych ulepszeń opracowywany na podstawie indywidualnej analizy Twojej witryny.

Każdy opisywany w audycie element, poza technicznymi zaleceniami zawiera również przejrzysty opis, dzięki któremu będziesz wiedzieć co dokładnie daje omawiana zmiana i dowiesz się dlaczego warto ją wprowadzić. Ukończony audyt należy przekazać osobie odpowiedzialnej za wprowadzanie technicznych zmian na stronie.

Poza samym audytem, w cenie przewidziane są konsultacje i weryfikacja powdrożeniowa, dzięki czemu masz pewność, że osobiście sprawdzę, czy modyfikacje zostały poprawnie wprowadzone przez Twoich programistów.

Dlaczego to właśnie mi warto powierzyć audyt

Paweł Bojewski

Mam pięcioletnie doświadczenie w SEO, podczas swojej działalności wykonywałem dokumentacje optymalizacyjne zarówno dla małych firm, jak i międzynarodowych korporacji. Dzięki praktyce i setkach przerobionych przypadków, potrafię wykryć różnego rodzaju czynniki ograniczające widoczność i trafnie doradzić jak je wyeliminować. Do każdej powierzonej witryny podchodzę indywidualnie i z dużą starannością. Przy optymalizacji nie zdaje się na ślepy traf, analizuję dane o popularności fraz, Twoje obecne pozycje, cele i przyszły potencjał.

Współpracujesz wyłącznie ze mną i korzystasz z mojego doświadczenia, nie jesteś narażony na to, że ktoś przydzieli do realizacji stażystę lub młodszego specjalistę, który może pominąć elementy, które dadzą dodatkową przewagę nad konkurencją.

Dużym atutem współpracy ze mną jest to, że nie robię optymalizacji “hurtowo”. Współpracuję tylko z ograniczoną ilością klientów, po to, aby zapewnić Ci wysoką jakość wykonywanych usług i zapewnić indywidualne podejście dedykowane Twojej witrynie.

Jakie strony optymalizuję?

  • strony firmowe
  • portale internetowe
  • sklepy
  • blogi
  • fora

FAQ, czyli najczęściej zadawane pytania

Dokument zawierający audyt otrzymasz w formie elektronicznej, w pliku Google Drive, czyli takim który możesz otworzyć wszędzie tam, gdzie masz dostęp do internetu. Na życzenie udostępniam też audyt w pliku PDF.

Dla najlepszych efektów optymalizacji, na czas tworzenia dokumentu potrzebny jest dostęp do narzędzi Google Search Console i Google Analytics (bezpłatne). Jeżeli nie masz utworzonych kont w tych usługach i masz pytania, poprowadzę Cię krok po kroku i dokładnie opiszę jak to zrobić.

Czas oczekiwania na stworzenie audytu jest zależny od wielkości analizowanej strony internetowej i skali problemów jakie na niej występują. Dokładny czas realizacji jestem w stanie podać przy tworzeniu dla Ciebie bezpłatnej wyceny. Najczęściej, dokument powstaje wcześniej niż w 30 dni po podpisaniu umowy.

Dokument składa się z zaleceń i wytycznych SEO, natomiast za ich wdrożenie odpowiedzialny jest Klient. Stworzone przeze mnie rekomendacje najlepiej przekazać osobie, która sprawuję opiekę techniczną nad witryną (programista/front-end developer). Jeżeli Twoja strona działa na platformie WordPress, w ramach dodatkowej wyceny, mogę wdrożyć zalecenia pod warunkiem, że nie wymagają one dużej ingerencji w kod źródłowy.

Audyt poza elementami technicznymi, zawiera także część opisową, gdzie w przejrzysty sposób tłumaczę, na czym konkretnie polega omawiana zmiana i jakie daje korzyści.

Na cenę audytu wpływa doświadczenie pozycjonera i praca włożona w jego przygotowanie. Jeżeli widzisz w sieci „bardzo okazyjną cenę”, najczęściej oznacza to, że oferująca firma korzysta z narzędzi automatycznie generujących zalecenia. Takim technikom jest naprawdę daleko od generowana wartościowych zaleceń. Ja poświęcam dokładnie tyle czasu ile potrzeba, aby dostarczyć Ci wskazówek, które są dedykowane i dobrze przeanalizowane pod kątem Twojej witryny.

W takim przypadku otrzymasz ode mnie taką informację i nie pobiorę od Ciebie żadnej opłaty. W praktyce jednak w pełni zoptymalizowane strony zdarzają się bardzo rzadko i zawsze można zrobić coś lepiej.

Niestety, duża ilość firm zajmujących się tworzeniem stron internetowych skupia się bardziej na stronie wizualnej i tym co widzi użytkownik. Często wytyczne dla wyszukiwarek zostają spychane na bok, lub specjaliści najzwyczajniej o nich nie wiedzą, przez co strona pomimo, że wygląda efektownie, nie jest optymalnie zaprojektowana pod SEO.
Typowy wykonywany przeze mnie audyt zawiera ok. 25 stron zaleceń, a większość moich klientów to właśnie osoby które były przekonane, że strona jest „dobra” pod SEO.

Ze względu na to, że nikt w branży SEO nie ma pełnej kontroli nad zachowaniem wyszukiwarki, zarówno ja, jak i nikt inny kto traktuje Cię uczciwie i dobrze zna zagadnienie pozycjonowania, nie może zagwarantować efektów. Mogę jednak zapewnić Cię, że mam na swoim koncie wielokrotnie potwierdzoną skuteczność.

Poprawnie zoptymalizowana strona to jeden z kluczowych elementów na podstawie których wyszukiwarka ustala pozycje, ale nie jedyny. Efekty audytu są z reguły długofalowe i nie następują jednocześnie. Dużo zależy od tego, jaka jest obecna kondycja strony. Standardowo, należy liczyć się z tym, że może minąć do 3 tygodni od wprowadzenia, zanim pojawią się pierwsze rezultaty.

Cennik

PLAN - PRICE

Description

Mała strona

od 599 zł netto

Strona wizytówka, witryna lokalnego biznesu a może niszowy blog? Jeżeli masz niewielką stronę, szybko mogę zdiagnozować pojawiające się błędy i powiedzieć Ci co można zrobić lepiej.

Standardowa strona

od 997 zł netto

  Działasz w sieci już od jakiegoś czasu, Twoja strona nie jest już małym projektem i chcesz dotrzeć ze swoją witryną do większej ilości osób? Chętnie pomogę wejść Ci na wyższy poziom.

Duża strona

od 1499 zł netto

Prowadzisz duży sklep internetowy, a może zarządzasz innym przedsięwzięciem większego kalibru? Optymalizacja strony to element, który pomoże Ci budować przewagę na konkurencyjnym rynku.


W Gdańsku, Gdyni i Sopocie możliwe jest osobiste spotkanie w sprawie audytu SEO


 

Bezpłatna wycena audytu Twojej strony

Wypełnij teraz, a odpowiedź otrzymasz najpóźniej do 48h:

Imię (wymagane)

Adres strony internetowej do audytu (wymagane)

E-mail (wymagane)

Numer telefonu (jeżeli chcesz omówić ze mną szczegóły telefonicznie)

Czy chcesz coś dodać?